دات نت نیوک
دوشنبه 30 مهر 1397

روستاها

 

اقدامات انجام شده روستای گچی سو بالا

اقدامات شامل مجموعه برنامه های پیش بینی شده و طرح های مصوب و اجرا شده در راستای تولید و اشتغال در روستاها بر اساس شعار اقتصاد مقاوتی تولید و اشتغال می باشد.

*تمهیدات لازم جهت امکانات زیر ساختی جهت دسترسی به آب شیرین صورت گرفته و به گفته مسئولین روستا تکمیل پروژه انتقال آب آشامیدنی به این روستا نیازمند 12 میلیارد تومان اعتبار می باشد.

*از جمله ظرفیتهای این روستا وجود بقعه خالد نبی و گورستان تاریخی خالد نبی که در فهرست آثار ملی قرار گرفته و از این طریق می توان گردشگران و زائران بسیاری را به این روستا جذب نماید،

*در مورد قبرستان باستانی روستا تبلیغات گسترده ای در رسانه های جمعی داخلی و بین المللی و دارای ظرفیت وپتانسیل خوبی جهت برنامه ریزی کلان جهت ورود گردشگران خارجی به این منطقه احساس میشود.

*ضرورت ایجاد یک فروشگاه عرضه محصولات فرهنگی و صنایع دستی نیاز دارد که برآورد میشود که با تخصیص 400 میلیون ريال می تواند راه اندازی گردد

.* سایر کارگاه های بدون مجوز تولید معاونت صنایع دستی می بایست مجوز دریافت نمایند کلاس های آموزشی رشته های صنایع دستی برگزار شود حداقل 2 پودمان از 5 پودمان های آموزش شاغلین صنایع دستی برگزار شود. روش تولید قالی بافی از دار افقی به دار عمودی تغییر یابد

* این روستا با توجه به ساخت و ساز های جدید، بافت با ارزشی جهت ثبت در آثار تاریخی ندارد، اطلاعات موجود در خصوص این روستا بسیار محدود و از نظر تابلوهای راهنما در مسیر طولانی این روستا کاستیهای فراوانی به چشم می خورد، بطوری که گردشگران در مسیر دچار مشکلات متعددی می گردند.

*بنای شاخص تاریخی در این روستا مشاهده نشد و شاخصه معماری بومی در این روستا سیاه چادرهایی است که چند عدد از آنها برای استان گردشگران ساخته شده که با تامین اعتبار لازم می توان تعداد آنها را افزایش و از گردشگران بیشتری استقبال نمود.

 

اقدامات شامل مجموعه برنامه های پیش بینی شده و طرح های مصوب و اجرا شده در راستای تولید و اشتغال در روستاها بر اساس شعار اقتصاد مقاوتی تولید و اشتغال می باشد.